1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΚΠΑ «WE ARE UOA - VOLUNTEER»

Thursday 19 Σεπτεμβρίου 2024
1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΚΠΑ  «We are UoA - Volunteer»

1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ

ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

«We are UoA - Volunteer»

19 – 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2024

Ώρες διεξαγωγής: 12:00 – 20:00

Έναρξη συναυλιών: 20:00 (έως 00.00)

ΈναΦεστιβάλγιατουςφοιτητέςμετουςφοιτητές!!!

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών διοργανώνει, στο πλαίσιο των δράσεων εξωστρέφειας και ενημέρωσης της φοιτητικής κοινότητας, το 1ο Φεστιβάλ «WE ARE UoA» που θα διεξαχθεί 19-21 Οκτωβρίου 2024 στους χώρους του ιστορικού κεντρικού κτηρίου, στα Προπύλαια (Πανεπιστημίου 30).

Ο Πρύτανης του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος και ο Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων, Καθηγητής Ευστάθιος Ευσταθόπουλος, καλούν τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Ιδρύματος, εφόσον επιθυμούν,  να συμμετάσχουν εθελοντικά σε ένα τριήμερο ανοικτών εκδηλώσεων που θα περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων:

• Υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών όλων των Τμημάτων
  • Βραβεύσεις αριστευσάντων φοιτητών και διακριθέντων αθλητών φοιτητών
  • Ημέρες καριέρας
  • Ανοικτές ημέρες γνωριμίας (open days) με μέλη διδακτικού προσωπικού των σαράντα δύο (42) Τμημάτων του ΕΚΠΑ
  • Ομιλίες από ερευνητές διαφόρων ερευνητικών – επιστημονικών πεδίων
  • Ανοικτές μουσικές εκδηλώσεις και συναυλίες με την υποστήριξη των μουσικών σχημάτων του Τμήματος Μουσικών Σπουδών

Η εθελοντική συμβολή και ουσιαστική συμμετοχή των φοιτητών μας όλων των κύκλων Σπουδών έχει στόχο την υποστήριξη της υλοποίησης των παραπάνω δράσεων και την επιτυχή ολοκλήρωσή τους. Ταυτόχρονα θα δώσει την ευκαιρία στους εθελοντές να αποτελέσουν μέρος της γιορτής και να ζήσουν από κοντά το κλίμα μιας σημαντικής διοργάνωσης για το ΕΚΠΑ.

Στους εθελοντές φοιτητές θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Όσοι φοιτητές επιθυμούν να συμμετάσχουν εθελοντικά στο 1ο Φεστιβάλ «We are UoA» παρακαλούνται να συμπληρώσουν τα στοιχεία στον παρακάτω σύνδεσμο :

Δηλώσεις συμμετοχής μπορούν να υποβληθούν μέχρι και την 29η Σεπτεμβρίου 2024.

Πληροφορίες στα τηλέφωνα 210 368 9777, 9779, 9718.

Σας περιμένουμε.

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής